Bildikleriniz yardımcı olabilir!

Lütfen gizli ihbarınızı buraya giriniz.

Uyum, yani yasalara, şirket içi yönergelere veya gönüllü öz yükümlülüklere uymak, sorumlu kurumsal yönetimin önemli bir parçasıdır. Olası uyum ihlalleri, ister mali açıdan ister itibar bakımından, şirkete ve çalışanlarına olduğu kadar iş ortaklarına da büyük zararlar verebilir. Adil bir ihbar sistemi, yasa ve kural ihlallerini açığa çıkarmaya, bunları gecikmeksizin incelemeye, kanıtlanmış hatalı davranışları durdurmaya ve gelecekteki hatalı davranışları mümkün olduğunca önlemeye yardımcı olmaktadır. Hermes, kendi elektronik ihbar sistemi aracılığıyla, çalışanlarına, aynı zamanda dışarıdan kişilere, örneğin yasalara veya Hermes Davranış Kuralları’na karşı işlenen fiili veya şüphelenilen ciddi ihlaller hakkındaki somut ihbarları, gizli ve arzu edilmesi halinde anonim olarak gönderme olanağı sunmaktadır.

Vermiş olduğunuz bilgilerin iç soruşturma başlatılmasına yol açabileceğini (ve başka sonuçlar doğurabileceğini) unutmamanızı rica ederiz. Dolayısıyla, sadece bildiğiniz kadarıyla doğru olduğuna inandığınız ifadelerde bulunmanız/bilgileri vermeniz son derece önemlidir. Diğer taraftan, kasıtlı olarak verilen yanlış veya iftira niteliğindeki ifade ve bilgiler, cezalandırmayı gerektirebilir ve sizin açınızdan sonuçlar doğurabilir.

İhbar sistemimiz aracılığıyla, özellikle istihdam koşulları alanında olmak üzere, davranış kurallarına karşı işlenen ciddi ihlaller hakkındaki ihbarlar kabul edilmekte ve ilgililere iletilmektedir. Küçük şikâyetler öncelikle doğrudan çalışma ortamındaki bir muhatap (ör. amir, personel departmanı) ile görüşülmelidir. Bilinçli olarak yapılan yanlış veya iftira niteliğindeki ihbarlar, bu sistem üzerinden gönderilemez. Yalnızca zorunlu bilgileri içeren veya bilgi isteme olanağı bulunan ihbarların soruşturulabileceğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, kendi menfaatiniz için iletişim bilgilerinizi vermenizi öneririz. Elbette bu sırada kişisel bilgileriniz en üst düzeyde gizli tutulacaktır. Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkındaki ayrıntılı bilgileri "Veri korumaya ilişkin açıklamalar” bölümünde bulabilirsiniz.

Desteğiniz için çok teşekkür ederiz!

Saygılarımızla

Hermes Social Compliance Ekibi

In our experience, for tip-offs to be handled successfully it is very important that we have the chance to clarify the information supplied. We would therefore be grateful if you could supply your contact details. All tip-offs will be treated with the utmost confidence.


/

When did it happen? (Date, time, duration, frequency etc.)

Where did it happen?

Who acted?

What happened? (Please describe the incident in as much detail as possible.)

Did anyone witness the incident? (Is there any written evidence or names of witnesses you would like to provide?)

Please note that the clarification of tip-offs cannot be anonymous in terms of e.g. compensation or working hours in individual cases.


The following formats can be uploaded: pdf, doc, docx, jpeg, tiff (max. 10 MB)

More information on data security can be found in our Data Protection Statement.